puchar

Puchar Polski dla Legii Warszawa!

Po 95 minutach meczu zakończyło się spotkanie Legi Warszawa z Lechem Poznań na stadionie narodowym w Warszawie. Legia Warszawa pokonała w sobotę w finale Pucharu Polski Lecha Poznań 2-1 i sięgnęła po trofeum. Bramki dla Legii zdobyli Tomasz Jodłowiec w 29 minucie oraz Marek Saganowski w 55 minucie, natomiast dla Lecha jedyną bramkę zdobył po samobójczym strzale Jodłowiec. W 88 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną dostał Barry Douglas po faulu na Michale Żyro, przez co Lechici mecz kończyli w 10.

Składy obu zespołów:

Lech Poznań: 33. Maciej Gostomski – 4. Tomasz Kędziora, 35. Marcin Kamiński, 23. Paulus Arajuuri, 3. Barry Douglas – 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty – 24. Dawid Kownacki, 19. Kaspar Hamalainen, 8. Szymon Pawłowski – 95. Zaur Sadajew.
Rezerwowi: 1. Jasmin Burić, 5. Tamas Kadar, 16. Darko Jevtić, 25. Luis Henriquez, 28. Dariusz Formella, 77. Muhamed Keita, 88. Arnaud Djoum.

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak – 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz, 17. Tomasz Brzyski – 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec – 6. Guilherme. 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk – 9. Marek Saganowski.
Rezerwowi: 34. Arkadiusz Malarz, 4. Igor Lewczuk, 19. Bartosz Bereszyński, 20. Jakub Kosecki, 33. Michał Żyro, 16. Michał Masłowski, 45. Adam Ryczkowski.

Źródło: przegladsportowy.pl