trening1

Olimpijskie zmagania w Chocianowie

Trening lekkoatletyczny inny niż wszystkie, bo pod czujnym okiem mistrzów olimpijskich. W Chocianowie- olimpijczycy na czele z Sebastianem Chmarą, w oryginalny sposób, zachęcali dzieci do aktywności fizycznej.

W sportowych zmaganiach udział wzięły szkoły podstawowe z Trzebnic, Rokitek, Krotoszyc, Męcinki, Przemkowa, Radwanic i Zagrodna. Lekkoatletyczny bój rozpoczęła sztafeta ze zniczem olimpijskim, której przewodził polski lekkoatleta Paweł Czapiewski. Dzieci ponadto poznały historię polskiej lekkoatletyki oraz miały możliwość poznania opowieści polskich lekkoatletów. Spotkaniu towarzyszyły także wspólne treningi m.in.. skoku wzwyż, biegu oraz rzutów oszczepem.

-Zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu, bywa naprawdę żmudnym zajęciem. Tutaj widać, że dzieci się cieszą i są ciekawe spotkań z olimpijczykami. Jeśli będziemy mieć możliwość ponownego udziału w projekcie, zrobimy to z przyjemnością- mówi Magdalena Wojtczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wyżykowskiego w Krotoszycach.

Lekkoatletyczne rywalizacje w Chocianowie przypominały te prawdziwe, olimpijskie. Zwycięzcą lekkoatletycznych bojów była Szkoła Podstawowa z Męcinki. Na podium stanęły także Krotoszyce i Radwanice.
-Leśna Akademia Sportu to pilotażowy program skierowany głównie dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości. Organizujemy cykliczne spotkania pozalekcyjne, w których dzieci poznają dyscypliny olimpijskie „od kuchni”- wyjaśnia lekkoatleta Paweł Czapiewski.

-Chocianów jest jedną z tych miejscowości, w których widać rękę gospodarza dbającego o rozwój dzieci. Rozbudowane hale sportowe, bogata oferta zajęć sportowych- to się chwali. To, czy dzieci będą zainteresowane w przyszłości aktywnością fizyczną, zależy od dorosłych- dodaje Sebastian Chmara.

Zajęcia z dziećmi prowadził m.in.. Paweł Januszewski- specjalista biegu na 400 m przez płotki i mistrz Europy z 1998 roku, Paweł Czapiewski- polski lekkoatleta średniodystansowiec, medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy oraz Sebastian Chmara- polski lekkoatleta, który specjalizował się w wielobojach.
Program „Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży” realizowany jest przez Fundację Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Partnerami projektu są Lasy Państwowe oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.

trening

Źródło: chocianow.pl