zolnierze

Msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w Radwanicach

«Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą» Łk. 19. 40

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

(Polskie Święto Państwowe obchodzone corocznie dnia 1marca poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku[1]. Święto nie jest dniem wolnym od pracy[2].

Terror komunistyczny w latach 1944-56 spowodował śmierć około 50 tys. osób. To ludzie walczący o wolność straceni na mocy wyroków sądowych, zamordowani i zmarli
w siedzibach Urzędów Bezpieczeństwa i Informacji Wojskowej, więzieniach i obozach oraz zabici
w walce z oddziałami sowietów i służby bezpieczeństwa lub w trakcie działań pacyfikacyjnych. Duża część ofiar należała do antykomunistycznego ruchu oporu. Jego członkowie walczyli najpierw
z hitlerowskim okupantem a następnie z sowietami i PRL-em. Komuniści chcieli, by zostali oni całkowicie wymazani z pamięci historycznej Polaków.

Dnia 28.02.2016r. w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny  w Radwanicach o godzinie 10 odbędzie się Masza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych – bohaterów drugiej konspiracji którzy złożyli swoje życie na ołtarzu NIEPODLEGLEJ POLSKI.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !

 

Źródło: Tadeusz Flak