SONY DSC

Moto-Piknik

II Moto- piknik za nami

Do historii przeszedł już II Moto-Piknik w Gaworzycach na torze motocrossowym, gdzie jeszcze dwa lata temu istniało dzikie wysypisko śmieci. Dziś zamiast góry odpadów mamy miejsce rekreacji i sportu oraz wspaniałą, cykliczną imprezę. Wszystko za sprawą zapaleńców, którzy założyli stowarzyszenie i pod nazwą Moto-Klub Gaworzyce realizują swoje pomysły.

Moto-Piknik jest wspólnym pomysłem dwóch stowarzyszeń, wcześniej wspomnianego Moto-Klubu i drugiego – „Lepsze jutro, twórzmy dziś”. Członkowie Moto-Klubu dbają o część związaną z zawodami motocrossowymi, natomiast kulturalną otoczką, wydarzeniami towarzyszącymi oraz ogniskiem zajęli się członkowie „Lepszego Jutra…”. Wspólnie udało się im stworzyć coś niesamowitego, gdyż aura Moto-Pikniku jest naprawdę wyjątkowa. Każdy znajdzie coś dla siebie. –To fantastyczna impreza, którą sami młodzi ludzie wymyślili i realizują społecznie-podkreśla Kamil Ciupak wicestarosta polkowicki.

Trudną, ale jakże ciekawą konkurencją był bieg po torze motocrossowym dla par. Ciężka trasa w piachu, błocie i strugach wody a w dodatku z przypiętym u boku partnerem. Niełatwe zadanie, ale ile przy tym było frajdy. Bezapelacyjnie najszybciej pokonali trasę Zuzanna oraz Mirosław Piosik, którzy w nagrodę prócz pamiątkowego pucharu zapewnili sobie dużo romantycznych wieczorów przy biokominku od firmy kratki.pl. Na drugie miejsce razem przybiegli Aneta i Sebastian Kałużni, natomiast na trzecim miejscu znaleźli się Joanna i Mirosław Brodowscy. Wszystkim jednak należą się brawa, gdyż trasa była naprawdę ciężka. W tym roku honorowym patronat nad imprezą objął Starosta Polkowicki. Powiat Polkowicki wsparł inicjatywę również finansowo. Już drugi rok działania na torze w Gaworzycach wspiera program Działaj Lokalnie realizowany przez ODL Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich, a także Gmina Gaworzyce. 

SONY DSC

SONY DSC

Źródło: Powiat Polkowicki