Oliwia Przybylska urodziła się 15,12,2008 roku

Koncert charytatywny dla OLIWI

Oliwia Przybylska urodziła się 15,12,2008 roku. W wyniku niedotlenienia stwierdzono u Oliwi Mózgowe Porażenie Dziecięce. Stwierdzono również rozszczep wargi gdzie zabieg wykonano w Polanicy Zdrój mając 8 miesięcy . Bardzo cierpiała , niestety leki przeciw bólowe na Nią nie działały , stwierdzono także krzywą przegrodę nosową oraz w wieku 4 lat epilepsję . Niestety przez pierwsze 4 lata życia była często hospitalizowana , do kilka razy w roku zazwyczaj – zapalenie oskrzeli , to były bardzo ciężkie lata i strachu , bo także raz przybywała w ciężkim stanie na intensywnej terapii w wyniku zachłystowego zapalenia płuc.

Oliwia na co dzień uczęszcza do Ośrodka Opiekuńczo Rehabilitacyjnego w Lubinie , przebywa tam 6 godzin pod profesjonalną opieką ,

W skład zespołu pracowników merytorycznych wchodzą:

  • lekarz rehabilitant,
  • terapeuci (magistrowie i technicy fizjoterapii, logopeda, pedagodzy specjalni, psycholog),
  • pielęgniarki,
  • opiekunowie dziecięcy.

W ramach możliwości finansowych jeździ z mamą na  turnusy rehabilitacyjne , w ubiegłym roku Oliwka była na dwóch takich turnusach , koszt turnusu : 5,250 zł . Dziecko z całych sił walczy o siebie , ćwiczy i wymaga od siebie dużo gdzie widoczne są postępy. Jest bardzo ambitną wesołą i mądrą dziewczynką . Ćwiczenia nie są łatwe i wymagają wiele siły  I determinacji . Rehabilitanci i terapeuci są za każdym razem pod wrażeniem tak Wielkiej Walki , i tak częstego uśmiechu na twarzy. Mimo wielogodzinnych ćwiczeń .

Dziewczynka nie chodzi , choć prowadzona stawia kroki , samodzielnie również nie siedzi , mówi pojedyncze słowa . Porozumiewa się za pomocą wzroku i gestów , potrafi bardzo wiele przekazać . Wszystko rozumie co wokół Niej się dzieje , uwielbia malować , tańczyć , plac zabaw , klocki wszystko to co lubi każde dziecko , różnica jest tylko że potrzebuje częstej pomocy – dodatkowych rąk mamy . Jest bardzo pogodną i inteligentną dziewczynką dźwiękiem mówi „dzień dobry , do widzenia , dziękuję „ , bardzo często mama Oliwki tłumaczy co dziecko w danym momencie chce przekazać . Oliwia także uczy się czytać , choć wydaje się może to nie możliwe … jest uczona przez metodę czytania globalnego , czyli nauka na pamięć słów . Skąd wiadomo że przeczytała ? wskazuje na daną rzecz wzrokiem bądź gestem w kierunku danej rzeczy.

 

Oliwia Przybylska urodziła się 15,12,2008 roku