biegpolic1

Zwycięstwo chocianowskich policjantów w ekstremalnych wyścigach przeszkodowych Runmageddon na Przystanku Woodstock

Tym razem pojechali razem i wygrali! Aspiranci z Komisariatu Policji w Chocianowie zajęli kolejno I i II miejsce, w jednej z serii, w zawodach przeszkodowych na dystansie 3 km, organizowanych podczas Przystanku Woodstock. Udziałem w tym biegu uzyskali dwa trofea – tytuł weterana oraz tytuł korony, na które bardzo ciężko pracowali od początku roku, startując w ekstremalnych wyścigach, pn. Runmageddon
Policjanci- aspirant Łukasz Leśniak z zespołu dochodzeniowo – śledczego oraz dzielnicowy młodszy aspirant Drogosz Andrzejewski – wystartowali w biegu organizowanym podczas Przystanku Woodstock. Mimo tego, że tym razem był to ich najkrótszy dystans, bo zaledwie 3 km, to usytuowane na trasie przeszkody, m.in czołganie się pod drutem kolczastym, błotne kąpiele oraz wspinanie się po linie, potrafiły dać się we znaki startującym uczestnikom. Ostatecznie zajęli I i II miejsce, w jednej z serii, w której startowało kilkadziesiąt osób.

Ponadto funkcjonariusze – udziałem w tej edycji uzyskali dwa trofea – tytuł weterana oraz tytuł korony, na które bardzo ciężko pracowali od początku roku, startując w ekstremalnych wyścigach pn. Runmageddon.

Jest to kolejny sukces policjantów, którzy pomimo codziennych obowiązków zawodowych i prywatnych, znajdują czas na realizowanie się w tej dość nietypowej dyscyplinie.

Poza udziałem w biegach przeszkodowych, biorą również udział w biegach ulicznych oraz górskich. Dodatkowo dzielnicowy mł.asp. Drogosz Andrzejewski – od ponad 10 lat – startuje także w zawodach rowerowych z cyklu bikemarataon, gdzie jednorazowo przemierza górskie trasy najczęściej na dystansie między 50 a 60 km, a od niedawna został również członkiem grupy Mistrza Polski w biegach przeszkodowych OCR – pn. HUSARIA RACE TEAM.

Policjanci mają już zaplanowane kolejne starty. Najbliższy we wrześniu w miejscowości Góra, gdzie pobiegną w zawodach pn. „Bieg z Policją” organizowanym przez miejscowych funkcjonariuszy, na który już dziś serdecznie zapraszają.
biegpolic2

Źródło: Policja Polkowicka