godzina dla ziemi

Zgaś światło

Starostwo zgasi światło.

Starostwo Powiatowe w Polkowicach przyłączy się do akcji „Godzina dla Ziemi”, która w tym roku wybije w sobotę, 25 marca o godz. 20.30.

„Godzina dla Ziemi” to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 178 państw świata, a ponad 12 700 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych w symbolicznym geście troski o planetę. W akcji wzięło udział 75 polskich miast.

Przyłączymy się do akcji i w sobotę o 20.30 zostanie wyłączona iluminacja starostwa tak, aby zachęcić inne instytucje, jak i samych mieszkańców do wzięcia udziału w tej akcji -podkreśla Marek Tramś starosta polkowicki. „Godzina dla Ziemi” to jedyna cykliczna i masowa akcja, która zwraca uwagę milionów ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to właśnie one mają kluczowe znaczenie dla stanu środowiska.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Wisła to Królowa Polskich i Europejskich rzek – jako jedyna z dużych europejskich rzek zachowała swój naturalny charakter na odcinku ponad 400 km. Jej liczne wyspy stanowią dom dla kolonii mew i rybitw. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Polski i skarbem przyrodniczym na skalę Europy, który wszyscy powinniśmy chronić.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji poprzez wyłączenie światła w państwa domach i mieszkaniach na jedną, symboliczną godzinę– mówi starosta i dodaje – Przecież tak miło można spędzić ten czas przy świecach.

 

Źródło: Powiat Polkowicki