glowna

Zbiórka krwi „spoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Przez cały marzec na terenie Polski będzie trwała ogólnopolska zbiórka krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”. Do akcji, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, włączą się również dolnośląscy policjanci. Celem akcji „spoKREWnieni służbą” jest zbiórka krwi dla chorych i ofiar wypadków.
Akcja została zainaugurowana rok temu w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Radzieckiemu.

Zbiórka najcenniejszego płynu ustrojowego zostanie przeprowadzona m.in w Głogowskim Szpitalu Powiatowym przy ul. Kościuszki 15 w Głogowie oraz Regionalnym Centrum Zdrowia przy ul. Bema 5 w Lubnie, w dniach od 1 do 31 marca.

Dodajmy, że do akcji służb mundurowych może przyłączyć się każdy. Podczas rejestracji przed oddaniem krwi należy podać hasło zbiórki: „spoKREWnieni służbą”.

phpThumb_generated_thumbnail-kopia

Źródło: Policja Polkowicka