IMG_9590 kopia

Zawody OSP

OSP Trzebnice bezkonkurencyjne.

Świetna pogoda, sportowa rywalizacja i ogromne emocje. Tak o minionych Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu polkowickiego mówią uczestnicy. XII powiatowe zawody rozegrano tym razem w Polkowicach.

W szranki stanęli najlepsi zawodnicy z 20 drużyn  poszczególnych gmin. Najlepsze drużyny okazały się z gminy Chocianów OSP Trzebnice, które zajęły pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach!

Szczególnie emocjonujący pojedynek rozegrał się w kategorii zawodów sportowo-pożarniczych OSP. W klasyfikacji ogólnej, w grupie mężczyzn zwycięstwo odniosła OSP Trzebnice, na drugim miejscu Grębocice, a na trzecim  zawodnicy z Nowej Wsi Lubińskiej. Triumf wśród kobiet znowu odniosła OSP Trzebnice, za nimi panie z OSP Grębocice i OSP Kłobuczyn.

W kategorii młodzieżowych ochotniczek zwyciężyły OSP Trzebnice, tuż za nimi OSP Rzeczyca i OSP Chocianów.  Ochotnicy z OSP Trzebnice okazali się najlepsi również wśród chłopców, a na drugim miejscu OSP Szklary Dolne i Nowa Wieś Lubińska.

– Jestem bardzo dumny ze zwycięstw wszystkich uczestników zawodów- mówi Kamil Ciupak, wiceprezes zarządu POSP  – Najbardziej cieszy to, że takie wspaniałe efekty przynoszą wieloletnie treningi młodych ochotników, gdyż później większość nich należy do naszych zawodowych jednostek – dodał wiceprezes Ciupak.

Dzięki takim inicjatywom młodzież z małych miast czy wsi ma możliwość uczestniczenia w wydarzeniu wspieranym przez strażaków. Atmosfera zdrowej rywalizacji, uczciwej walki i szacunku sprawia, że młodzi ludzie kształtują nie tylko swoje umiejętności sportowe, ale także charaktery.

Turniej ten to nie tylko szansa dla młodych ludzi na realizację ich marzeń i sportowych ambicji. To także alternatywa dla nudy i złych zachowań. Głównym sponsorem zawodów jest Powiat Polkowicki, który ufundował również nagrody dla laureatów

IMG_8862 kopia     IMG_9247 kopia  404

 

 

Źródło: Powiat Polkowicki