policja

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci Wydziału Kryminalnego polkowickiej policji, współpracując z policjantami z Komisariatu Policji w Chocianowie zatrzymali 37- letniego mężczyznę za posiadanie ponad 1300 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna ukrył narkotyk w metalowej kasetce.

-Policjanci w toku wykonywanych czynności, w miejscu zamieszkania mężczyzny, znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 1300 porcji handlowych środków odurzających w postaci marihuany. Narkotyki schowane były w metalowej kasetce zamykanej na klucz- informuje asp. szt. Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach.
Zatrzymany mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. Usłyszał także zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. -Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym skąd zatrzymany mężczyzna miał środki odurzające, czy i na jaką skalę zajmował się ich rozprowadzaniem- dodaje Solińska.
To kolejny sukces chocianowskiej policji. Niedawno funkcjonariusze zatrzymali   25 – letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Do zatrzymania doszło po przeprowadzonej kontroli drogowej, w wyniku której w plecaku pasażera funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilka porcji marihuany. Decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie wobec zatrzymanego zastosowany został tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Źródło: chocianow.pl