IMG_5288 kopia

XV Spotkanie Kombatantów w Chocianowie

Starosta Polkowicki Marek Tramś, jako Przewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów, po raz piętnasty spotkał się z Kombatantami i Osobami Represjonowanymi z terenu Powiatu Polkowickiego.
Na spotkanie do Chocianowa przybyli wszyscy wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu, cały zarząd Powiatu Polkowickiego, mundurowi, a także młodzież. Odznaczenie za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych otrzymali m.in. Wiesław Wabik burmistrz Polkowic i Grzegorz Majewicz sekretarz powiatu.
Bóg, Honor, Ojczyzna – dla wielu współczesnych to patetyczny slogan, dla nich jednak to życiowe motto i credo młodzieńczych, tragicznych lat. Tego typu spotkania to nie tylko uczczenie pamięci wszystkich walczących i represjonowanych. Kombatanci to żywa historia, skarbnica wiedzy o wydarzeniach, które dla nas, kolejnych pokoleń, winny być drogowskazem i lekcją patriotyzmu – powiedział Marek Tramś starosta polkowicki. Specjalny program artystyczny dla gości przygotowała drużyna ZHP “Szaniec” oraz Zespół “Echo” z Chocianowa.