chocianow

Wystawa zwierząt i maszyn w Piotrowicach

XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i XXXVII Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego połączone z Wystawą Maszyn Rolniczych w Piotrowicach koło Chojnowa już 24 i 25 czerwca. 

Każdego roku w ostatni weekend czerwca rolnicy oraz hodowcy i producenci branży rolnej spotykają się w Piotrowicach k. Chojnowa. Celem spotkania jest promocja instytucji i firm rolniczych. To także okazja do nawiązania kontaktów między rolnikami i producentami z branży rolnej.
24 czerwca o godzinie 10 zaplanowano ocenę zwierząt hodowlanych, wystawę maszyn rolniczych oraz pokaz multimedialny. Zaś 25 czerwca już o godzinie 9 odbędzie się wystawa zabytkowych maszyn rolniczych oraz wycena koni. Tuż po pokazie odbędzie się piknik drobiowy i wręczenie hodowcom medali i odznaczeń. O 12.45 odbędzie się konkurs wiedzy o drobiu oraz pokaz nagrodzonych zwierząt hodowlanych i konkurs wiedzy rolniczej. Spotkanie uświetni Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Śpiewająca Wieś”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Źródło: chocianow.pl