policja chocianów

Wyrwał kobiecie torebkę i uszkodził samochód – policjanci zatrzymali podejrzanego o te przestępstwa nastolatka

Na ulicy zaatakował kobietę wyrywając jej z ręki torebkę oraz uszkodził samochód osobowy na parkingu niestrzeżonym. Straty w tych sprawach szacuje się na łączną kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Chocianowscy policjanci ustalili podejrzanego o te przestępstwa 18 -latka i przedstawili zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komisariatu Policji w Chocianowie, współpracując z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego polkowickiej komendy policji, ustalili i zatrzymali 18- letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież i uszkodzenie cudzego mienia oraz posiadanie narkotyków.

Do zdarzeń doszło na przełomie czerwca i lipca br., na ul. Fabrycznej w Chocianowie. Pierwsza sprawa dotyczyła zgłoszenia kradzieży damskiej torebki. Jak ustalili policjanci sprawca zaatakował idącą chodnikiem 53-letnią kobietę. Wyrwał z jej ręki torebkę, a następnie uciekł. Poszkodowana straciła nie tylko pieniądze, ale też ważne dla niej rzeczy osobiste, w tym dokumenty.

Kolejną sprawę, którą wyjaśniali chocianowscy policjanci dotyczyła uszkodzenia samochodu osobowego na parkingu niestrzeżonym. Auto miało wgniecenia i zarysowaną powłokę lakierniczą. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, wytypowali sprawcę obu tych zdarzeń. Podejrzany został zatrzymany.

W toku czynności z jego udziałem, w miejscu zamieszkania policjanci dodatkowo znaleźli i zabezpieczyli drobne ilości środków odurzających.

Nastolatek usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Polkowice