DSC_0092

Wypadek na drodze pomiędzy Chocianowem a Chocianowcem

Dziś 6 listopada 2015 roku około godziny 15:30 Państwowa Straż Pożarna w Polkowicach otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze pomiędzy Chocianowem a Chocianowcem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano wszystkie służby ratownicze.

Jak się okazało przed miejscowością Chocianowiec od strony Chocianowa na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki Audi A4. Poszkodowane zostały dwie osoby – kierujący pojazdami. Pierwszej pomocy dla poszkodowanych udzielili strażacy z OSP Chocianów, OSP Trzebnice oraz JRG Polkowice, gdzie następnie zostali oni przekazani dla ratowników medycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego z Polkowic. Obydwie osoby zostały przewiezione do szpitala w Lubinie. U jednej z poszkodowanych prawdopodobnie doszło do urazu głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa.

Droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana. Na miejscu swoje czynności prowadzą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Grupy Dochodzeniowo – Śledczej z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

DSC_0087  DSC_0084
Źródło: Fotografia i artykuł Waldemar Szańkowski