dzielnicowi

Wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku

Ruszył pierwszy, dolnośląski plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego, który honorowy patronat objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. W plebiscycie udział biorą także chocianowscy dzielnicowi: mł. asp. Drogosz Andrzejewski oraz asp. szt. Dariusz Wiącek.

Głosowanie na dzielnicowych odbywa się za pomocą sms-ów. Część uzyskanych z nich środków zostanie przeznaczona dla rodziny poległego na służbie policjanta. Plebiscyt ma na celu przede wszystkim wyłonienie, na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców województwa, najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku.

Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.

Głosowanie składa się z 2 etapów (etap I powiatowy i etap II wojewódzki). I etap rozpoczął się 15 grudnia 2017 r. i potrwa on do 8 stycznia 2018 r. II etap, do którego wejdą zwycięzcy I etapu z poszczególnych powiatów, rozpocznie się 9 stycznia 2018 r. i potrwa do 19 stycznia 2018 r.

asp. szt. Dariusz Wiącek- sms o treści: DDR.463, pod numer 72355
mł. asp. Drogosz Andrzejewski- sms o treści: DDR.464, pod numer 72355

Źródło: chocianow.pl