4-3

Wpadł podejrzany o włamanie do mieszkania – był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach namierzyli mężczyznę, który jest podejrzany o włamanie do jednego z chocianowskich mieszkań. Łupem włamywacza padła gotówka w wysokości 52 tysięcy złotych oraz 2 tysięcy euro. Mężczyzna był także poszukiwany do odbycia kary 3 lat i miesiąca pozbawienia wolności.
Dzielnicowy Posterunku Policji w Przemkowie ustalił dane mężczyzny podejrzewanego o dokonanie opisywanego przestępstwa. Okazało się, że wytypowany mężczyzna jest również poszukiwany przez organy ścigania w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności. Dzielnicowy ustalił także miejsce pobytu poszukiwanego, który ukrywał się na terenie przemkowskich lasów i wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Chocianowie doprowadził do zatrzymania 26-latka.

Policjanci ujawnili przy zatrzymanym blisko 25 tysięcy złotych oraz ponad 1900 euro, a także zabezpieczyli należące do niego mienie m.in. dwie jednostki broni pneumatycznej, telefon komórkowy, radioodtwarzacz oraz pojazd marki vw. Funkcjonariusze w przeszukiwanym pojeździe znaleźli również kryształki będące pochodnymi ecstazy.

26-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, które to przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna w związku z ciążącymi na nim wyrokami za wcześniej dokonane przestępstwa, po wykonaniu czynności przez policjantów, został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 3 lat i miesiąca pozbawienia wolności.

3-3

Źródło: Polkowicka Policja