glowna

Warsztaty malowania bombek.

W dniu Świętego Mikołaja w Starostwie Powiatowym w Polkowicach odbyły się warsztaty malowania bombek. – Dzisiaj jest u nas wyjątkowo  kolorowo, świątecznie, bombkowo i jak widać mnóstwo brokatu, to taka nasza niespodzianka dla najmłodszych – mówiła Mirosław Myrna – Kudryk rzecznik starostwa powiatowego w Polkowickiego.   Mali mieszkańcy powiatu mogli skorzystać z atrakcji i próbować swoich sił w malowaniu. Swoją kreatywność i zdolności plastyczne pokazały „skarbki” z polkowickiego Domu Dziecka i z Domu Wczasów Dziecięcych z Przemkowa, które specjalnie przyjechały na warsztaty.

– Malowanie bombek bardzo się nam podoba. Myślimy o napisaniu na nich imienia osób, które bardzo lubimy i podarowaniu samodzielnie zrobionych ozdób im w prezencie – mówią Karolina i Oliwia z Przemkowa. – Własnoręcznie wykonane bombki świetnie wyglądają na choince i są lepsze od kupionych. Jak podkreśliła dyrektorka placówki Monika Urbaniak – Halla, tego typu akcje mają ogromne znaczenie dla dzieci. Tym bardziej, że na obecnym turnusie ekologiczno – profilaktycznym zgromadzone są dzieci, które rzadko mają okazję uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach. Nieczęsto wyjeżdżają też poza Przemków. Jest to więc dla nich fantastyczna przygoda.

-Niby urząd , a tyle atrakcji-dodaje Maja uczestniczka warsztatów. –Malujemy sami bombki, ubieramy choinkę, zwiedzamy starostwo byliśmy też w gabinecie pana starosty i jeszcze dostaliśmy upominki, fajnie jest.

Piękne, kolorowe z mnóstwem brokatu bombki malowali również dorośli, którzy pozazdrościli maluchom zabawy.  Dziennikarze lokalnych redakcji  ozdobili  pamiątkowe bombki w logo swoich firm.  Wszystkie własnoręcznie wykonane ozdoby zawisły na srebrnym świerku w holu starostwa. Warsztaty prowadziły dekoratorki z fabryki bombek w Złotoryi, które specjalnie na ten dzień przyjechały do Polkowic.

DSC_1625 DSC_1639 DSC_1646 DSC_1655 DSC_1756 DSC_1791 DSC_1797 DSC_1808

Źródło: Powiat Polkowicki