1

Wakacje marzeń

WAKACJE MOICH MARZEŃ
Dzięki środkom finansowym w kwocie 68.000,00 zł przekazanym przez Fundację KGHM Polska Miedź wychowankowie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Placówki Socjalizacyjnej „Skarbek” i Placówki Socjalizacyjno- Interwencyjnej „Perspektywa” w Polkowicach oraz dzieci z rodzin zastępczych powiatu (łącznie 40 osób) przebywali podczas tegorocznych wakacji na kolonii w Hotelu „Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit” w Świeradowie Zdrój. Uczestnicy wypoczynku mogli zapoznać się z urokami Świeradowa, poznać wiele ciekawych miejsc oraz korzystać z atrakcji, między innymi: uroków groty solnej, placu i sali zabaw, sali do zajęć programowych- Sala Izery, siłowni i hali sportowej oraz Aquaparku, w którym znajdowały się basen pływacki, basen rekreacyjny z dwoma zjeżdżalniami, basen wypoczynkowy, basen solankowy, brodzik dla dzieci.
W czasie pobytu dzieci zwiedziły m.in.: Dom Zdrojowy z halą spacerową oraz pijalnią wód, „Czarci Młyn”, w którym koloniści poznali młyńskie koło napędzane strumieniem wody oraz tajniki pieczenia chleba, a także mogli spróbować swojskiego wypieku ze smalcem gospodyni młyna. W Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka” nasi koloniści uczestniczyli w wizualizacji dotyczącej zanieczyszczenia nieba światłem oraz poznali życie pszczelej rodziny. Ponadto byli w Geoparku, w okolicach Mirska i w Szklarskiej Porębie- w DIN0PARKU. Nie zabrakło naszych uczestników na festynie integracyjno-profilaktycznym „Postaw na Rodzinę i Bezpiecznie z Odblaskiem Wędruj do Szkoły”, gdzie brali udział w Rowerowym Torze Przeszkód, spotkaniu z Policjantami, w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpiecznej drogi do i ze szkoły, w zajęciach z zakresu I pomocy, w konkursach, grach i zabawach na wesoło oraz przy uciesze najmłodszych- skakaniu na dmuchańcach.
Na kolonii nie zabrakło pieszych wędrówek, rozgrywek sportowych, dyskotek i gier zespołowych. Wszyscy uczestnicy na zakończenie kolonii zostali obdarowani wspaniałymi plecakami i dyplomami.
Raz jeszcze w imieniu naszych wychowanków dziękujemy Fundacji KGHM Polska Miedź za tak udany i pełen atrakcji wypoczynek podczas wakacji.

4

5

2
Źródło: Powiat Polkowicki