tyton

W samochodzie ciężarowym w Legnicy ujawniono 4,5 tony nielegalnego tytoniu

Ujawnione 4,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy, to efekt kontroli przeprowadzonej przez legnickich policjantów ruchu drogowego. Tytoń, ujawniony przez funkcjonariuszy w samochodzie ciężarowym, zapakowany był w kartony szczelnie owinięte foliową taśmą. Skarb Państwa mógł ponieść straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego w wysokości ponad 2 milionów złotych. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Grozić mu może teraz nawet do 6 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy powiatowej Policji prowadzili w miniony czwartek wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, działania związane z bezpieczeństwem na drogach i kontrolami samochodów ciężarowych i autokarów.

W trakcie kontroli samochodu ciężarowego marki DAF policjanci ujawnili w nim 4,5 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń zapakowany był w kartony szczelnie owinięte foliową taśmą. W związku z zaistniałą sytuacją, kierowca ciężarówki został zatrzymany.
Wstępnie ustalono, że Skarb Państwa mógł ponieść straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego w wysokości ponad 2 milionów złotych. Zatrzymany, 34 – letni mieszkaniec powiatu legnickiego, trafił do policyjnego aresztu.
Mężczyźnie grozić teraz może nawet do 6 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysokie kary finansowe. Samochód wraz z kontrabandą został zabezpieczony, a o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Obecnie funkcjonariusze badają dalej wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym jakie było przeznaczenie nielegalnego tytoniu.
Źródło: policja.pl