kuglarskie5

Udane warsztaty kuglarskie

Sukcesem zakończył się projekt „Black&White. Kuglarski świat” finansowany w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku” w gminie Gaworzyce. Trzy podmioty gminne: stowarzyszenie „Lepsze jutro, twórzmy dziś”, Dom Kultury „Jowisz” oraz  Zespół Edukacyjny w Gaworzycach przygotowały ten ciekawy, teatralny projekt. Głównym celem ich działań było ożywienie kulturalnych środowisk trzech miejscowości: Dzikowa, Mieszkowa i Gostyni, na terenie których odbyło się osiem spotkań z mistrzami w swoim fachu: Sandrą Bujak, kulturoznawcą, aktorką Teatru Granda, nauczycielką śpiewu oraz Mistrzem Żonglerki, zdobywcą wielu prestiżowych nagród, a jednocześnie organizatorem wielu znanych festiwali sztuk ulicznych – Łukaszem Witkowskim.

Warsztaty odbywały się w 3 niedużych miejscowościach i do ich mieszkańców kierowaliśmy swoje działania. Jesteśmy przekonane, że była to piękna przygoda dla naszych uczestników, a dla nas nowe doświadczenie. Cieszymy się, że coś zaiskrzyło między uczestnikami a różnymi przedmiotami z niesamowitej walizki pełnej różnych dziwacznych rzeczy, o których na początku nikt nie miał zielonego pojęcia-podkreśla Karolina Cieślak jedna z organizatorek projektu.

Dodatkowo podczas ostatnich warsztatów przedstawiciele Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu nagrywali materiał do TV OKiS, jako przykład działań lokalnych.

kuglarskie 2 kuglarskie4

Źródło: Powiat Polkowicki