konkurs

Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej nagrodzeni

W dniu 24.02.2016 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebnicach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji szkolnych ze Szkół Podstawowych w Chocianowie, Trzebnicach, Parchowie i Szklar Dolnych oraz z Gimnazjum w Chocianowie. Otwarcia Turnieju dokonali Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Chocianowie dh Wiktor Husar i Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Franciszek Skibicki. Turniej polegał na rozwiązaniu trudnego testu składającego się z 30 pytań z zakresu ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy Turnieju zwiedzili remizę i zapoznali się ze sprzętem ratowniczym, którego strażacy ochotnicy używają w czasie działań.
W grupie szkół podstawowych I miejsce zajęła Anna Mazur ze SP w Szklarach Dolnych, II miejsce Julia Horoszczak z SP w Chocianowie, III miejsce Kamil Pater z SP w Trzebnicach.
W grupie szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Sylwia Formicka, II miejsce Klaudia WieruszewskaIII miejsce Piotr Kosior.
Laureaci I i II miejsca będą reprezentować Gminę Chocianów na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 18 marca w Radwanicach. Będziemy za nich trzymać kciuki. Nagrody dla zwycięzców ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów i Chocianowski Ośrodek Kultury.

Źródło: chocianow.pl