Uczę się bezpiecznie żyć

„Uczę się bezpiecznie żyć”- mamy Mistrzów!

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Grębocicach zostali Mistrzami Dolnego Śląska w Międzynarodowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa  „Uczę się bezpiecznie żyć” `2016, którego finał odbył się 17 maja  auli leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Honorowy Patronat nad konkursem objęła  małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Agata Kornhauser-Duda.

W Wielkim Finale zmierzyli się laureaci trzech pierwszych miejsc z półfinałów strefowych z Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha i Wrocławia.

Drużyna z klasy 6 a w składzie: Amelia Makowicz, Oliwia Starmach i Mateusz Szadyko  wykazała się najwyższą wiedzą zarówno praktyczną,  dotyczącą udzielania pierwszej pomocy jak i teoretyczną, dotyczącą edukacji ekologicznej, zasad bezpiecznego zachowania się w razie pożaru, porażenia prądem, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa dnia codziennego.

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy nagrody mistrzom wręczył  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Uczniowie otrzymali puchar, statuetkę od Prezydenta RP, medale oraz rowery ALPINA.  Ponadto zwycięzcy zostali zaproszeni przez Małżonkę Prezydenta RP  do pałacu prezydenckiego 7 czerwca br.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego  i edukacji dla bezpieczeństwa Pani Ewa Małucka

 

Źródło: Powiat Polkowicki