Pracownia_Orange

Tydzień Pracowni Orange – święto lokalnych społeczności

W dniach od 3 do 8 października kilkadziesiąt Pracowni Orange w całej Polsce wzięło udział w Tygodniu Pracowni Orange. Wszystko po to, by pokazać światu efekty codziennej pracy społeczności skupionych wokół tych multimedialnych świetlic. W tym ogólnopolskim projekcie bierze udział świetlica z Gaworzyc! 

Pracownie Orange to multimedialne świetlice stworzone przez lokalne społeczności dzięki Fundacji Orange. To miejsca z otwartym dostępem do technologii i wiedzy, lokalne centra aktywności i kreatywności. Fundacja Orange nie tylko zapewnia Pracowniom wyposażenie, lecz także organizuje szkolenia, warsztaty, webinaria i animuje grywalizację, zachęcając do podejmowania kolejnych działań.

– Osobom mieszkającym w dużych miastach czasem trudno uwierzyć, że w dzisiejszych czasach ludzie mogą nie mieć np. dostępu do komputerów czy internetu. Bardzo się cieszę, że dzięki zaangażowaniu w projekt Pracownie Orange mogę przyczynić się do szerzenia technologii wśród osób z mniejszych miejscowości– mówi Anna Guzik, ambasadorka programu Pracownie Orange.

Do tej pory w Polsce powstało już 77 Pracowni. Co więcej, to jeszcze nie koniec. Już w przyszłym roku można się spodziewać kolejnej edycji programu.

– Zakładając Pracownie Orange chcieliśmy, aby były to miejsca tworzone dla ludzi i przez ludzi. Nie zawiedliśmy się. Bardzo nas cieszy ogromne zaangażowanie mieszkańców w życie Pracowni – to właśnie ono sprawia, że wciąż chcemy robić więcej. Niebawem zorganizujemy kolejny nabór – mówi Małgorzata Kowalewska, koordynatorka programu.

Każda Pracownia na początku swojej działalności została wyposażona w komputery, konsolę do gier, telewizor LCD i meble, Fundacja Orange zapewnia też bezpłatny internet. Profil działalności świetlic jest różny i zależy przede wszystkim od osób zaangażowanych w jej życie.
Tydzien_Pracowni_Orange_Golesze2 Tydzien_Pracowni_Orange_Golesze4
Źródło: Powiat Polkowicki