policja

Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo

Ruszyła ogólnopolska Kampania pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, która ma na celu uświadomienie użytkownikom dróg, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, jest widoczność. Tylko w pierwszym dniu akcji (10 grudnia), w ciągu zaledwie kilku godzin blisko 300 aut odwiedziło na Dolnym Śląsku kilkanaście stacji diagnostycznych, które włączyły się w kampanię nieodpłatnie sprawdzając światła. 

Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszelkie usterki oświetlenia mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi albo prowadzić do „oślepiania” innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo panujące zimą trudne warunki drogowe, pogorszenie widoczności związane z opadami atmosferycznymi i szybko zapadający zmrok są czynnikami determinującymi podwyższone ryzyko zaistnienia wypadku.
Dbając o oświetlenie swojego pojazdu, pamiętajmy, aby nie tylko wymieniać przepalone żarówki, ale i sprawdzić oraz ustawić reflektory. Do obowiązków użytkowników pojazdu, należy również dbanie o czystość kloszy świateł.

W dniach 10 i 17 grudnia odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach, a aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji biorącej udział w kampanii. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski. Wśród nich jest również punkt w Polkowicach na ul. Krzywa 3.

Źródło: Powiat Polkowicki