policjaPolkowicka

Trzylatek w szpitalu – matka i jej konkubent zostali zatrzymani

Policjanci z powiatu polkowickiego zatrzymali młodą kobietę i jej konkubenta w związku z obrażeniami, jakie powstały u 3 – letniego dziecka kobiety. Decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie obydwoje zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa wyszła na jaw podczas wizyty lekarskiej w ośrodku zdrowia, gdzie chłopiec został przyprowadzony przez matkę. Dziecko w związku z obrażeniami ciała przebywa obecnie w szpitalu.
Przeprowadzone przez chocianowskich i polkowickich funkcjonariuszy ustalenia wykazały, że chłopiec posiada obrażenia głowy i innych części ciała. W tej sprawie zatrzymana została przez nich 24 – letnia matka oraz jej 22 – letni konkubent – mieszkańcy gminy Chocianów. Dalsze czynności policjantów doprowadziły do ujawnienia środków odurzających w miejscu zamieszkania rodziny w postaci kilku porcji marihuany. Funkcjonariusze o zaistniałym zdarzeniu powiadomili również Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Lubinie.

Zarówno matka dziecka, jak i jej konkubent usłyszeli już zarzut znęcania się nad dzieckiem. Ponadto mężczyzna jest podejrzany o posiadanie i udzielanie środków odurzających.

Dziś Sąd Rejonowy w Lubinie na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego zastosował wobec kobiety i mężczyzny środki zapobiegawcze. 24-letnia matka chłopca została tymczasowo aresztowana na okres 1 miesiąca. Ten sam środek zapobiegawczy, ale na okres 3 miesięcy został zastosowany wobec 22-latka.

Sprawa wyszła na jaw dzięki pracownicy służby zdrowia, do której matka wraz z chłopcem zgłosiła się na szczepienie. Obrażenia na ciele dziecka nie pozostawiły lekarce złudzeń, co do tego, co jest ich przyczyną. Pracownica służby zdrowia od razu powiadomiła opiekę społeczną i policję.

https://youtu.be/I4oxTB3Dap8

Źródło: Policja Polkowicka