echo

Szukają wokalistów

Trwa nabór do Zespołu Folklorystycznego Echo Chocianowiec. Poszukiwani są wokaliści, którzy na stałe zasilą grupę folklorystyczną.

Chętni, którzy chcieliby spróbować swoich sił w zespole, przejdą półroczną próbę. –Liczy się oczywiście głos, ale również chęci współpracy. Szukamy osób, które swoim głosem wzbogacą nasz zespół i będą brały udział w koncertach wyjazdowych. Bardzo mile widziani są soliści- mówi Wojciech Drozd, kierownik Zespołu Folklorystycznego Echo. Zespół spotyka się na próbach w każdą środę o godzinie 17. –Wówczas ćwiczymy repertuar i przygotowujemy się do występów- dodaje Drozd.

Zespół Folklorystyczny Echo powstał w kwietniu 1984r, przy Kole Gospodyń Wiejskich w Chocianowcu. Ich repertuar to zarówno polskie pieśni ludowe, jak i piosenki lwowskie, cygańskie a także francuskie, serbskie, czeskie i ukraińskie. Zespół składa się z 11 wokalistek, solisty oraz muzyków grających na kontrabasie, skrzypcach, klarnecie, akordeonach i mandolinie. Artyści na swoim koncie mają wiele sukcesów, a swoim repertuarem uświetniają gminne występy. Bardzo często zapraszani są również na międzynarodowe festiwale oraz nagrania radiowe.

Zgłoszenia przyjmowane są w Chocianowskim Ośrodku Kultury.

Źródło: chocianow.pl