14519678_1074406665941898_6917838656399914371_n

Sztuka po godzinach

W piątkowy wieczór Marcin Mikołajewski osobiście otworzył wystawę zatytułowaną „Świat równoległy” w holu starostwa powiatowego w Polkowicach. Artysta z Bojanowa, którego wystawę można oglądać do 28 października br. związany jest z galerią sztuki Cavaletto.pl.

– Czasem, gdy dopisze mi szczęście, przekraczam granicę własnego świata i odkrywam świat równoległy – twierdzi Marcin Mikołajczak, malarz i dodaje – Zaczątkiem mojego malarstwa były podróże. Chciałem to przekazać. Na początku myślałem, żeby robić zdjęcia, ale jest ich tyle, że w zasadzie może to zrobić w tej chwili każdy.  Inspiracją są dla mnie urywki z życia, ludzie, emocje – powiedział nam artysta.

Wernisaż jego prac to pierwsze tego typu wydarzenie w urzędzie, choć jak zaznacza Mirosława Myrna -Kudryk, od kilku lat władze powiatu przekonują, że starostwo to nie tylko urząd. – W Starostwie Powiatowym w Polkowicach już od 3 lat, jak tylko  powstał nowy budynek, udowadniamy, że urząd to nie tylko biurokracja, papierki, biurko, urzędnik i petent. My jesteśmy instytucją publiczną. Jesteśmy otwarci na mieszkańców. Przez te 3 lata bardzo dużo projektów robiliśmy. I ta dzisiejsza wystawa jest kolejną, która pokazuje możliwości architektoniczne budynku – tłumaczy naczelnik wydziału promocji powiatu.

Wystawa zatytułowana „Świat równoległy” będzie do dyspozycji mieszkańców do 28 października, w godzinach pracy Starostwa.

– Urząd to nie tylko miejsce, gdzie mieszkańcy załatwiają swoje sprawy, ale także przestrzeń dla prezentowania różnego rodzaju działalności, także artystycznej – wyjaśnia Mirosława Myrna-Kudryk, naczelnik wydziału promocji w starostwie. – Z tą myślą budynek został też zaprojektowany.

DSC_1174 DSC_1176 DSC_1183 DSC_1196

Źródło: Powiat Polkowicki