szczypiornista

Szczypiornista z Chocianowa

Krystian Bondzior, 17- letni mieszkaniec gminy Chocianów, został  powołany do Kadry Narodowej Piłki Ręcznej Juniorów U18.  Przed młodym szczypiornistą czeka niedługo międzynarodowe starcie z Rosjanami. 
Krystian Bondzior- prawy skrzydłowy MKS Zagłębie Lubin,  swoje pierwsze sportowe kroki stawiał na chocianowskich boiskach. –Najpierw pojawiła się piłka nożna, wkrótce potem ręczna. Grałem wówczas w UKS przy Szkole Podstawowej w Chocianowie- wspomina. Jak mówi jego trener Piotr Obrusiewicz z Zagłębia Lubin, „ważna jest dyscyplina i wytrwałość”. –Jest młody ale doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że swój sukces zawdzięcza swojemu talentowi i ciężkim treningom. Na boisku nie ma sobie równych. Ten leworęczny skrzydłowy jest przede wszystkim szybki na boisku i potrafi współpracować z zespołem – mówi Obrusiewicz.
Podopieczny Piotra Obrusiewicza i Artura Pastucha z MKS Zagłębia Lubin nie spoczywa na laurach. Już na początku lipca rozpoczyna kilkudniowe zgrupowanie przed międzynarodowym turniejem z m.in. Rosjanami.
Źródło: chocianow.pl