DSC_1791

Świąteczne nastroje w gminnych ośrodkach

Ręcznie wykonane kartki, stroiki świąteczne i artystyczne bombki. Takie ozdoby można było zakupić podczas IV kiermaszu świątecznego w Parchowie. W Chocianowcu zaś mieszkańcy mieli okazję własnoręcznie wykonać ozdoby i spróbować świątecznych wypieków.

Świąteczny kiermasz został zorganizowany już po raz czwarty. Mieszkańcy mieli okazję zakupić świąteczne ozdoby a także zapoznać się z twórczością lokalnych artystów. –To była również wspaniała okazja do integracji. Dzieci, pod okiem nauczycieli ze szkoły podstawowej w Parchowie, przygotowały występy artystyczne i ozdoby świąteczne, natomiast rodzice potrawy wigilijne oraz ciasta- mówi Anna Pichała, sołtys wsi Parchów.
Najmłodsi mieszkańcy gminy Chocianów wzięli udział także w warsztatach plastycznych, które poprowadziły lokalne artystki, Anna Czub oraz Magdalena Pałasz. -Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek. Zapraszam wszystkich mieszkańców już za rok, na kolejny, jubileuszowy kiermasz- dodaje Pichała.

Świąteczne nastroje dopisały także w Chocianowcu. W mikołajkowych warsztatach udział wzięło ponad 25 dzieci. –Każde dziecko miało okazję wykonać własnoręcznie swój stroik lub inną ozdobę świąteczną. Dla każdego znalazł się także słodki poczęstunek i ciepła herbata- mówi Bronisława Chudzińska z Koła Gospodyń Wiejskich w Chocianowcu, które współorganizowało warsztaty.
Świąteczne spotkania współfinansowane zostały ze środków funduszów sołeckich.

Źródło: chocianow.pl