GodzDlaZiemi

Starostwo zgasi światła

Kolejny raz Starostwo Powiatowe w Polkowicach przyłączy się do akcji „Godzina dla Ziemi”, która w tym roku wybije w sobotę,
24 marca o godz. 20.30. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem godziny dla Puszczy Karpackiej.

-Przyłączymy się do akcji i w sobotę o 20.30 zostanie wyłączona iluminacja i całe oświetlenie starostwa tak, aby zachęcić inne instytucje, jak i samych mieszkańców do wzięcia udziału w tej akcji -podkreśla Marek Tramś starosta polkowicki. „Godzina dla Ziemi” to jedyna cykliczna i masowa akcja, która zwraca uwagę milionów ludzi na świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, gdyż to właśnie one mają kluczowe znaczenie dla stanu środowiska.

„Godzina dla Ziemi” to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Godzinę dla Ziemi zapoczątkował WWF (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody), który w 2007 roku zachęcił, aż 2 miliony mieszkańców Sydney do wyłączenia niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych na 60 minut. W zeszłym roku, w dziesiątą rocznicę akcji padł kolejny rekord – 187 państw i miliony ludzi wyłączyły światła w swoich domach, zgasło 3100 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki w miastach i miasteczkach na całym świecie. W akcji wzięło udział ponad 80 polskich miast.

-Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji poprzez wyłączenie światła w państwa domach i mieszkaniach na jedną, symboliczną godzinę- mówi starosta.

Źródło: Powiat Polkowicki