DSC_0084 wypadek

Śmiertelny wypadek na drodze Chocianów-Bolesławiec

29 maja 2015 roku około godziny 16.30 do SK PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze numer 2272 pomiędzy Chocianowem a Bolesławcem.

Jak się okazało zderzyły się ze sobą dwa pojazdy osobowe marki Toyota Avensis oraz BMW. Toyota po zdarzeniu wpadła do rowu. Jej kierowca został zakleszczony w pojeździe – strażacy z OSP Chocianów użyli zestawu hydraulicznego, aby go wydobyć z pojazdu. Natychmiast po wyciągnięciu kierowcy funkcjonariusze policji oraz strażacy wraz z ratownikami medycznymi rozpoczęli resuscytację krążeniowo – oddechową. Niestety pomimo długiej reanimacji kierowca zmarł na miejscu zdarzenia.

Kierowca BMW odniósł poważne obrażenia – po udzieleniu mu niezbędnej pomocy na miejscu został przekazany ratownikom z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu. Na początku zorganizowano lądowisko dla śmigłowca na stadionie w Chocianowie – do zabezpieczenia zadysponowano zastęp z OSP Trzebnice. Finalnie pilot popisał się swymi umiejętnościami i zdołał posadzić maszynę w środku lasu.

Droga została całkowicie zablokowana. Policja wytyczyła objazdy.