smieci2

Śmieci w Chocianowskim lesie

Wiosna przed nami, na zewnątrz robi się coraz cieplej i coraz częściej spędzamy czas poza domem np. na spacerze po lesie. A wchodząc do Chocianowskiego lasu tuż przy ścieżce można napotkać wiele śmieci. Co kilkanaście metrów można spotkać miejsca, w których pod drzewami powiększa się sterta różnego rodzaju odpadów wyrzucanych przez ludzi. Wyrzucając śmieci do środowiska przyrodniczego każdy człowiek powinien zdawać sobie sprawę, że powoduje nie tylko zanieczyszczenia, ale przyczynia się do śmierci wielu roślin i zwierząt. Dlatego może warto aby radni zainteresowali się tym tematem. Gdyby tak umieścić kamery, które monitorowałyby las to wiele ludzi zrezygnowałoby z porzucania śmieci, a zamiast tego chętniej korzystaliby z darmowych punktów zbiórki.

Dla przypomnienia zamieszczamy terminarz zbiórki odpadów wielkogabarytowych:
24.04.2017 (poniedziałek)
Parchów, Jabłonów, Pogorzeliska, Chocianowiec, Raków, Trzebnice
25.04.2017 (wtorek)
Michałów, Żabice, Ogrodzisko, Brunów, Szklary Dolne, Trzmielów
26.04.2017 (środa) Miasto Chocianów
ulice: Fabryczna, 3-go Maja, Plac Wolności, Pileckiego, Sportowa, Kolonialna, Al.. Sybiraków, II AWP, Zacisze, Sosnowa , Odrodzenia, Bolka I, Krótka, Środkowa, Gwarków, Górnicza, Szprotawska
27.04.2017 (czwartek)
ulice: Dominialna, Zamkowa, Apteczna, Kasztanowa, Trzebnicka, Lipowa, Kolejowa, Spacerowa,
Odpady wielkogabarytowe należy pozostawiać przy osiedlowych PSZOKach. Nie należą jednak do nich zużyte opony, odzież, gruz, czy też części samochodowe.

Natomiast od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 19:00, sobota od 10:00 do 15:00 z wyłączeniem dni świątecznych i wolnych od pracy odpady można zostawiać w Centralnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (CPSZOK) w Polkowicach.
W CPSZOK bezpłatnie oddać można selektywnie zbierane odpady:
• odpady budowlane i rozbiórkowe,
• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym sprzęt AGD,
• zużyte baterie i akumulatory,
• przeterminowane leki,
• chemikalia,
• zużyte opony,
• odpady zielone.

 

smieci1 smieci