przebudowa_drogi

Ruszyła przebudowa drogi. Są utrudnienia w ruchu

Ruszyła przebudowa drogi wojewódzkiej w Chocianowie przy ul. Bohaterów Wojska Polskiego. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drodze.

Rozpoczęła się przebudowa nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 328 w Chocianowie przy ul. Bohaterów Wojska Polskiego. Ruch w tym miejscu odbywać się będzie w sposób wahadłowy i będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Jeśli będą się tworzyć zatory na drodze, ruchem na drodze sterować będą uprawnieni pracownicy.

To pierwszy etap realizacji inwestycji. W ramach tego etapu wykonawca rozbierze starą kostkę brukową i wykona podbudowę z kruszywa. Konieczne są objazdy do ul. Zacisze i Kwiatowej, które prowadzą przez ul. Szprotawską i Al. Sybiraków. Przystanek autobusowy został także tymczasowo przesunięty na skrzyżowanie z ul. Szprotawską.

Wyremontowana zostanie trasa o długości 700 metrów. Droga będzie mieć nową, asfaltową nawierzchnię. Zakres robót przewidzianych w zadaniu obejmuje także wymianę istniejących wpustów, przykanalików oraz kanałów kanalizacji deszczowej, rozbiórkę starej kostki brukowej oraz wymianę krawężników. Wykonawca wykona także zjazdy do posesji i utwardzi pobocze drogi.

Źródło: chocianow.pl