DSC_0912

Rozśpiewany i roztańczony przegląd

XVIII Regionalny Przegląd Piosenki i Tańca Gaworzyce, pod honorowym patronatem Starosty Polkowickiego już za nami. Również w tym roku konkurencja stała na bardzo wysokim poziomie ponieważ w konkursie wzięły udział zespoły taneczne, wokalne oraz wykonawcy indywidulani w różnych kategoriach wiekowych nie tylko z powiatu polkowickiego, ale również uczestnicy z Lubina czy Głogowa. Gratulujemy laureatom.

Laureaci XVIII Regionalnego Przeglądu Piosenki i Tańca Gaworzyce 2017:
W kategorii soliści klas I- III:
I miejsce – Oliwia Stefanowska- Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie
II miejsce – Vanessa Szanter – SP w Rzeczycy
III miejsce- Maja Rygiel – Zespół Edukacyjny w Gaworzycach
wyróżnienie – Hania Rządzińska – Dom Kultury „Jowisz” w Gaworzycach
wyróżnienie – Oliwia Kałuszka- SP w Chocianowie

Soliści klas – IV- VI:
I miejsce – Anna Ziółek- SP Rzeczyca
II miejsce – Julia Lisowska- Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Grębocicach
III miejsce – Julia Grzelka- Chocianowski Ośrodek Kultury
wyróżnienie –-Antonina Niemczyk – SP Radwanice

Soliści – gimnazjum:
I miejsce – Paweł Sznajder- Zespół Szkół w Serbach
II miejsce- Klaudia Gruchała- Gimnazjum w Grębocicach
wyróżnienie- Aleksandra Stemplewska – Gimnazjum w Radwanicach
wyróżnienie -Maja Przeniosło- Zespół Edukacyjny w Gaworzycach

Soliści -szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce- Natalia Królikowska- Zespół Szkół nr.1 w Nowym Miasteczku
II miejsce- Karol Wojtczak – Śrem – Gmina Gaworzyce
wyróżnienie- Paulina Gil – Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Grębocicach

Zespoły taneczne – młodsi:
I miejsce – Zespół DOROCIAKI – Chocianowski Ośrodek Kultury
II miejsce – zespół LUZACZKI SP nr 8 w Lubinie
III miejsce- zespół BUCZACZA – SP Buczyna
wyróżnienie – Zespół NAWAR – MOK Głogów

Zespoły taneczne – starsi:
I miejsce- RZECZYPLĄSKI – SP Rzeczyca
II miejsce – ATUT-Gimnazjum w Radwanicach
III miejsce- LUZ- Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie

inne : I miejsce- DK- log – Dom Kultury „Jowisz” w Gaworzycach

Zespoły wokalne – młodsi:
I miejsce – zespół „KROPECZKI” – SP Rzeczyca
II miejsce – zespół „RYBAŁCI” – Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach
III miejsce- zespół „WIOLINKI” – SP Chocianów
wyróżnienie- zespół „KOLEŻANKI”- Zespół Edukacyjny w Gaworzycach
wyróżnienie- Zespół Wokalny- SP Grębocice

Zespoły wokalne – starsi:
I miejsce- DUET Julia i Karina – Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Grębocicach
II miejsce – Zespół Wokalny – SP Grębocice
III miejsce- Zespół Wokalny – SP Rzeczyca
wyróżnienie – zespół TAK- TAKT – Zespół Edukacyjny w Gaworzycach

DSC_0439

Źródło: Powiat Polkowicki