glowna

Remontowana S3

Spore utrudnienia szykują się na odcinku  Nowa Sól -Polkowice-Lubin.

Pod koniec września czekają nas duże zmiany w organizacji ruchu na S3 w okolicy Polkowic. Podczas posiedzenia powiatowego Zespołu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu w Starostwie Powiatowym w Polkowicach przedstawiciele budowanych odcinków omówili etapy prac i przedstawili zaplanowane zmiany w ruchu drogowym.
Na budowanym rondzie z Głogowa do Polkowic zostanie zamknięty wjazd na wiadukt (tzw.  „ślimak”) i ruch będzie się odbywał całym obwodem ronda.  – Przez dwa najbliższe lata utrudnienia będą polegały na tym, że kierowcy jadąc w stronę Polkowic będą korzystać tylko z jednego pasa ruchu, bo tym drugim będą jechać kierowcy na Zieloną Górę – mówi Dariusz Zajączkowski kierownik GDDKiA Rejon Głogów.
W związku z trwającymi pracami przy budowie drogi S3 na odcinku Polkowice-Lubin, również będą zmiany w organizacji ruchu na przełomie września i października.  – Wkroczyliśmy w taki etap, gdzie niezbędne jest zamknięcie odcinka pomiędzy miejscowością Biedrzychowa a Lubinem, czyli odcinek prawie 4,5 km. Ruch z drogi dwujezdniowej będzie przerzucony na drogę jednojezdniową. Spodziewajmy się potężnych utrudnień i korków, stąd prośba wykonawcy, aby korzystać, jeżeli to możliwe z komunikacji miejskiej bądź z komunikacji KGHM – wyjaśnia Robert Śniczewski, kierownik budowy III zadania S3.

Utrudnienia potrwają przez najbliższe dwa lata. Jak podkreślali przedstawiciele służb ważne jest dla nich, aby na bieżąco ich informować ich o zmianach na drogach, aby mogli szybko dojechać na miejsce zdarzenia. – Głównym powodem tego spotkania była poprawa bezpieczeństwa naszych mieszkańców poprzez umożliwienie służbom ratowniczym przyjazdu na miejsce zdarzenia. Ważne jest, aby informacja o utrudnieniach na drodze docierała do służb bezpośrednio – mówi wicestarosta Kamil Ciupak.

1.01_orientacja_01

 

Źródło: Powiat Polkowicki