boisko

Refundacja wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół w Chocianowie

Powiat polkowicki pozyskał dodatkowe pieniądze na infrastrukturę sportową przy Zespole Szkół w Chocianowie. W grudniu 2015 r. podpisano umowę na dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego i bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół w Chocianowie w wysokości 370 tys. zł. ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej ministerstwa sportu.

To miłe zakończenie roku tym bardziej, że już w styczniu 2015 r. zgłaszaliśmy zadanie do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017– podkreśla Marek Tramś starosta polkowicki.

Zadanie zostało ujęte na liście programu województwa w kwietniu ubiegłego roku, a w grudniu powiat uzyskał informację od Ministerstwa Sportu i Turystyki o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. W sumie ta inwestycja pochłonęła ponad 1 mln zł. –Całość zaplanowaliśmy w naszym budżecie, ale równocześnie podejmowaliśmy starania, aby pozyskać dodatkowe dofinansowanie np. z ministerstwa sportu-podkreślił Marek Tramś starosta polkowicki. Łączna wartość pozyskanych przez powiat środków na realizację kompleksu sportowego przy ZS w Chocianowie wyniosła 445 tys. zł.

 

Wielofunkcyjne boisko sportowe o nawierzchni syntetycznej w skład, którego wchodzi boisko do gry piłki ręcznej, kort tenisowy oraz boiska do badmintona, koszykówki i siatkówki. Dodatkowo są wybudowane: bieżnia sprinterska, skocznie w dal i w trójskok, rzutnia do pchnięcia kulą. Boisko jest oświetlone z zamontowanymi piłkochwytami. Budowa kompleksu sportowego trwała niespełna pół roku, a dodatkowo udało się również wymienić nawierzchnię przed szkołą prowadzącą na boiska.

 

Powierzchnia wybudowanych nawierzchni sportowych: 1649,32 m²

Powierzchnia wybudowanych nawierzchni z kostki betonowej: 1272 m²

Obiekt oddany do użytkowania 23 września 2015 r., uroczyste otwarcie 26 września podczas Dnia Olimpijczyka.

 

Źródło: Powiat Polkowicki