kropelka

PWK w Chocianowie z nowym sprzętem

Przedsiębiorstwo Wodociągowo- Kanalizacyjne w Chocianowie wzbogaciło się o nowy sprzęt do czyszczenia sieci kanalizacji sanitarnej. Spółka zapewnia, że nowoczesny pojazd będzie dostępny także indywidualnie mieszkańcom gminy.

Pojazd marki Mitsubishi FUSO wraz z nadbudową firmy KANRO przeznaczony jest do udrażniania sieci kanalizacyjnej, wpustów ulicznych i studzienek kanalizacyjnych. Nowy sprzęt czyści i konserwuje kanały o średnicy od 50 mm do 500 mm, przy użyciu wysokociśnieniowego układu wodnego z możliwością jednoczesnego zasysania nieczystości do zbiornika osadu oraz usuwania zanieczyszczeń i osadów z wpustów ulicznych, wypompowania wody ze zbiorników bezodpływowych za pomocą układu ssąco-tłoczącego.

-W Chocianowie dotychczasowo używany pojazd WUKO na zabudowie, został wyprodukowany w roku 1997 i służy Spółce od momentu jej powstania, a wcześniej MZGKiM w Chocianowie. Urządzenie jest wyeksploatowane w 100%, awaryjne i nie osiąga żądanych parametrów technicznych, umożliwiających utrzymanie sieci kanalizacyjnej w stanie, które zapewnia ciągłość odbioru ścieków od mieszkańców miasta i gminy Chocianów- mówi Paweł Najdek, Prezes Zarządu „PWK” Sp. z o.o. w Chocianowie.

–Specjalistyczny pojazd pozwoli Spółce na przeciwdziałanie w występowaniu przerw w prawidłowym funkcjonowaniu sieci kanalizacyjnej oraz występowaniu zanieczyszczeń, niedrożności i zatorów. Ograniczy przedostawanie się do środowiska naturalnego ścieków nieoczyszczonych oraz nieprzyjemnych zapachów. Zakup pojazdu umożliwi „PWK” zastosowanie konkurencyjnych cen usług dla użytkowników sieci, jako zachętę do działań proekologicznych polegających na częstszym opróżnianiu zbiorników bezodpływowych.” – dodaje Paweł Najdek, Prezes Zarządu Spółki.

PWK zapewnia, że pojazd będzie dostępny także indywidualnie, a każdy właściciel instalacji kanalizacyjnej może liczyć na pomoc Spółki.

Koszt zakupu pojazdu to 400 tysięcy złotych, z czego 75% środków pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Źródło: chocianow.pl