dzień flagi_1

Przyjdź po flagę do starostwa

Zbliżające się dni 2 i 3 maja przypominają nam o najważniejszych wartościach i dokonaniach Polaków. Od dekady, 1 maja świętujemy członkostwo Polski w Unii Europejskiej- wspólnoty demokracji. Od dziewięciu lat Powiat Polkowicki z tej okazji rozdaje mieszkańcom flagi państwowe.

Już od 25 kwietnia w dwóch miejscach, na poziomie 0 przy kasie oraz w holu głównym poziom I (przy Biurze Obsługi Interesanta), każdy mieszkaniec otrzyma flagę. Dzień Flagi -to prosta, ale co ważne – prawdziwa lekcja patriotyzmu. Zachęcam wszystkich, pamiętajmy i nie wstydźmy się wywieszać flagi podczas świąt – zachęca Marek Tramś, starosta polkowicki.

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą, Święto Pracy oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to dni, w których cieszymy się z naszych wielkich historycznych zwycięstw.

– Moim obowiązkiem, jako Starosty Polkowickiego, jest kultywowanie i wspieranie wszystkich inicjatyw, które są wyrazem szacunku do naszych uczuć narodowych. Flaga jest symbolem miłości do kraju.  Apeluję i zachęcam, aby w tych dniach, w narodowych barwach dekorowane były nie tylko budynki publiczne, ulice, place a także domy prywatne, mieszkania– zachęca Marek Tramś.

Święto flagi państwowej obchodzone jest w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Szwecji czy Estonii. Najczęściej w tym dniu ozdabia się budynki flagami. U nas do wywieszania flag na balkonach czy w oknach wiele osób wciąż podchodzi z dystansem.

Przez dziewięć lat akcji powiat zakupił i rozdał ponad 15 tys. sztuk biało-czerwonych flag, ale niestety nie widać ich tyle w oknach. Nasz projekt jest już bardzo rozpoznawalny i znany szerzej, mamy liczne telefony od mieszkańców sąsiednich samorządów (Głogów, Nowa Sól, Chojnów) z pytaniem czy też mogą otrzymać flagę narodową.

Źródło: Powiat Polkowicki