prezydent

Prezydent RP w Polkowicach

W piątkowe popołudnie (20 stycznia) Polkowice odwiedził prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa spotkała się z mieszkańcami i samorządowcami powiatu. Czas przed spotkaniem, zebranym w hali sportowej mieszkańcom, umilała młodzież z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach oraz orkiestra ZG Rudna.

Na miejscu Prezydenta powitał starosta polkowicki Marek Tramś wraz z burmistrzem Wiesławem Wabikiem. To ważny i historyczny dla naszego powiatu – mówił Marek Tramś. –Panie Prezydencie bardzo dziękuję za przyjęcie mojego zaproszenia i przyjazd do naszego powiatu. Życzę panu wielu powodów do dumy z reprezentowania tak pięknego kraju i wartościowego, pracowitego narodu. Proszę jednocześnie, by głos samorządowców był bliski pana sercu i pomagał w podejmowaniu trudnych i ważnych dla nas decyzji-podkreślił starosta polkowicki.

Nawiązując do swojej wcześniejszej wizyty w Hucie Miedzi Głogów, gdzie uczestniczył w uruchomieniu nowych pieców, prezydent podkreślił rolę nowoczesnych technologii dla rozwoju państwa i poprawienia życia jego mieszkańców. Ponadto Prezydent zapewnił, że w trakcie rozmów z przedstawicielami rządu i Sejmu będzie rozmawiał o obniżeniu tzw. podatku miedziowego dla KGHM. – Myślę, że stopniowo będzie możliwe ulżenie KGHM w tym zakresie – zapewniał.

Po przemówieniach Prezydent rozmawiał bezpośrednio z mieszkańcami przybyłymi na spotkanie, a także robić sobie z nimi zdjęcia. Przed oficjalnym spotkaniem Prezydenta spotkał się z przedstawicielami samorządu powiatowego i gminnego, a także z parlamentarzystami i ministrami.

 

Źródło: Powiat Polkowicki