szopki001

Powiatowe stajenki betlejemskie wśród najlepszych

Do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy napłynęło 360 szopek i stroików bożonarodzeniowych  nie tylko z diecezji legnickiej, ale i całego kraju. W tym roku konkurs na najpiękniejszą szopkę i stroik bożonarodzeniowy obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia.

 

Wśród laureatów znalazły się dzieci z powiatu polkowickiego: II miejsce – Martyna Słota, 15 lat, Zespół Szkół w Przemkowie (kategoria 12-15 lat) i III miejsce –Maja Pochylska, 6 lat, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radwanicach (kategoria 5-7 lat). W kategorii stoików: II miejsce zajął Mateusz Węgrzynek , 8 lat, Zespół Szkolno – Przedszkony w Radwanicach. Wyróżnienia otrzymali w swoich kategoriach: Weronika Kiekierz, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach, Jowita Belkiewicz, 8 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach, Natalia Głodowicz, 6 lat, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Radwanicach,  Mateusz Zymiak,16 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach.

 

Prace są jak zwykle bardzo niezwykłe, wykonane różnorodnymi technikami i z różnego typu materiałów. Choć dominowały szopki tradycyjne, drewniane, ale pojawiły się też papierowe lub zaskakujące szopki z makaronu czy piernika oraz plastiku.

 

GRAND PRIX  zdobyła 12-letnia Karolina Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie, która zbudowała stajenkę betlejemską z szarego płótna. Teraz szopki  będzie można podziwiać do 2 lutego w Muzeum Miedzi oraz legnickich kościołach. Jednym ze sponsorów konkursu był powiat polkowicki.

szopki003 szopki005 szopki006 szopki008

Źródło: Powiat Polkowicki