Powiat rozdaje flagi

Przyjdź po flagę do starostwa.
Zbliżające się dni 2 i 3 maja przypominają nam o najważniejszych wartościach i dokonaniach Polaków. Od dekady, 1 maja świętujemy członkostwo Polski w Unii Europejskiej- wspólnoty demokracji. Od dziesięciu lat powiat polkowicki z tej okazji rozdaje mieszkańcom flagi państwowe.
-Już od wtorku (24 kwietnia) w dwóch miejscach, na poziomie 0 (przy kasie) oraz w holu głównym poziom I (przy Biurze Obsługi Interesanta), każdy mieszkaniec otrzyma flagę. Dzień Flagi -to prosta, ale co ważne – prawdziwa lekcja patriotyzmu. Zachęcam wszystkich, pamiętajmy i nie wstydźmy się wywieszać flagi podczas świąt narodowych– zachęca Marek Tramś, starosta polkowicki.
Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą, Święto Pracy oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to dni, w których cieszymy się z naszych wielkich historycznych zwycięstw.
Przez dziesięć lat akcji powiat zakupił i rozdał ponad 10 tys. sztuk biało-czerwonych flag i kolejne 2 tysiące są przygotowane w tym roku.

Święto flagi państwowej obchodzone jest w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Szwecji czy Estonii. Najczęściej w tym dniu ozdabia się budynki flagami. U nas do wywieszania flag na balkonach czy w oknach wiele osób wciąż podchodzi z dystansem.

Źródło: Powiat Polkowicki