punkt1

Potwierdź profil zaufania w starostwie

Już dziś potwierdź profil zaufany w Starostwie Powiatowym w Polkowicach i załatwiaj sprawy urzędowe przez internet. ePUAP, czyli elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej to nowoczesny system informatyczny, który sprawia, że każdy obywatel może załatwić sprawę urzędową o dowolnej porze, z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu.  Profil zaufany dostępny na ePUAP, pozwala na swobodne załatwianie spraw administracyjnych poprzez np. wnoszenie podań lub wniosków drogą elektroniczną bez konieczności udawania się do urzędu. Profil zaufany to darmowy i mobilny odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, który weryfikowany jest certyfikatem kwalifikowanym. Do założenia profilu zaufanego potrzebne są jedynie dane kontaktowe oraz identyfikacyjne, a każdy kto założy profil zaufany zyskuje bezpieczeństwo, oszczędza czas i pieniądze, bo założenie profilu jest bezpłatne.

Powiat polkowicki zakończył projekt „Cyfryzacja administracji samorządowej – elektroniczna optymalizacja” dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projekt realizowany był w partnerstwie z 6 partnerami sektora finansów publicznych oraz partnerem spoza sektora finansów publicznych o łącznej wartości  2.044.047 zł. W ramach projektu podjęto działania tworzenia przyjaznej dla obywateli administracji publicznej, która poprzez wykorzystanie narzędzi informatycznych staje się sprawniejsza oraz ogranicza koszty swojej działalności. Jednym z istotniejszych, wdrożonych w Starostwie Powiatowym w Polkowicach elementów służących rozwojowi informatyzacji było utworzenie, za zgodą Ministra Administracji i Cyfryzacji – Punktu Potwierdzającego Profile Zaufane ePUAP.

Zapraszamy do Punktu Potwierdzającego Profile Zaufane ePUAP, który znajduje się w Starostwie Powiatowym w Polkowicach, ul. św. Sebastiana 1, poziom III, pok. nr 308.

Źródło: Powiat Polkowicki