pilka_nozna

Polkowiccy policjanci WICEMISTRZAMI POLSKI w piłce nożnej!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach uczestniczyli w XIV Halowych Mistrzostwach MSWiA w piłce nożnej, gdzie w ostatecznych rozgrywkach zdobyli WICEMISTRZOSTWO POLSKI. Zawody odbyły się w dniach 7-9 grudnia w Mielnie. W turnieju brało udział 18 drużyn z poszczególnych garnizonów naszego kraju. Gratulujemy!
W pierwszych dwóch dniach rywalizacji naszym policjantom przyszło rozegrać pięć meczy, w których trzykrotnie odnieśli zwycięstwo oraz po jednym remisie i porażce. Zwycięstwo odnotowali z tak silnymi zespołami jak: KWP Gorzów Wielkopolski, KMP Koszalin, KMP Bełchatów. Ponadto nasza drużyna zremisowała z KWP Olsztyn i przegrała z KWP Katowice, zajmując ostatecznie w grupie drugie miejsce.

W trzecim dniu rywalizacji rozpoczęły się rozgrywki w ramach fazy pucharowej. W ćwierćfinale przyszedł czas na gospodarza turnieju – KWP Szczecin. W meczu tym nasi policjanci odnieśli zwycięstwo 2:1. W najlepszej czwórce turnieju znalazły się: KPP Polkowice, KMP Łódź, KWP Katowice oraz KGP Warszawa (Reprezentacja Polski Policjantów złożona z wyselekcjonowanych funkcjonariuszy z całego kraju). W półfinale, po pełnym emocji i dramaturgii meczu, który po dogrywce zakończył się rezultatem 0:0, nasi policjanci pokonali w rzutach karnych 6:5 drużynę z KMP Łódź, wchodząc do wymarzonego finału turnieju. Tam na nich czekała już drużyna KGP Warszawa.

Mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie, jak przystało na finał tak mocno obsadzonego turnieju. Drużyna z Polkowic miała swoje okazje do strzelenia gola, jednakże ostatecznie musiała uznać wyższość piłkarskiej reprezentacji polski policjantów przegrywając 1:0.

Drużyna piłkarska złożona z sześciu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, wzmocniona dwoma policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz jednym z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zdobyła WICEMISTRZOSTWO POLSKI!

Skład drużyny garnizonu dolnośląskiego:

– KPP Polkowice: Tomasz Jagielski, Tomasz Szwajka, Mirosław Kunz, Paweł Marcinowski, Krzysztof Prokop, Eryk Melnyczuk

– KMP Wałbrzych: Marcin Jaskółowski, Błażej Gromniak

– KMP Legnica: Bogdan Kozłowski

Najlepszym bramkarzem zawodów został zawodnik z naszej drużyny:

> KMP Wałbrzych: Marcin Jaskółowski

Serdecznie gratulujemy sportowego sukcesu!

Źródło: Polkowicka Policja