pit

Pokażą, jak się rozliczyć

29 marca pracownik urzędu skarbowego pomoże rozliczyć PIT.  To kolejne spotkanie w ramach akcji „skarbówki”, która pomaga bezpłatnie wypełnić dokumenty i złożyć deklarację. 

Pierwsze spotkanie odbyło się pod koniec lutego, w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy. W ramach akcji przewidziane jest jeszcze spotkanie w kwietniu, czyli tuż przed upływającym terminem rozliczenia się z fiskusem.

Pracownik urzędu skarbowego pomoże rozliczyć PIT, pokaże jak wprowadzić dane do systemu e-Deklaracje oraz pomoże wysłać zeznanie podatkowe przez Internet do odpowiedniego urzędu skarbowego. Osoba składająca deklaracje otrzyma potwierdzenie złożenia PIT.

Uruchomione zostanie specjalne stanowisko komputerowe umożliwiające wysłanie zeznania przez Internet. Z pomocą pracownika urzędu skarbowego, możliwe będzie złożenie zeznania PIT w formie elektronicznej, poprzez platformę e-Deklaracje.

Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i informacje od płatników (zakładów pracy) o uzyskanych dochodach w 2016 roku. Potrzebna będzie także kwota przychodu z zeznania za 2015 rok oraz kwota przysługujących w 2016 roku odliczeń- o ile chcemy skorzystać z ulg podatkowych.

Spotkanie odbędzie się 29 marca, od godziny 12  do 15.

Źródło: chocianow.pl