ratusz

Kolejna nazwa ulicy w Chocianowie zmieniona, bo tak nakazuje ustawa dekomunizacyjna

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Chocianowie chocianowscy rajcy podjęli decyzję w sprawie zmiany nazwy ul. II Armii Wojska Polskiego, w związku tzw. „ustawą dekomunizacyjną”. To już druga ulica, której nazwa została zmieniona.

Dotychczasowa ul. II Armii Wojska Polskiego została zmieniona na ul. Bohaterów Wojska Polskiego. Przypomnijmy jednak, że tzw. „ustawa dekomunizacyjna”, na mocy której gmina zobligowana jest do zmiany nazw ulic propagujących system totalitarny, zwalnia mieszkańców z obowiązku wymiany dokumentów tożsamości, praw jazdy i dowodów rejestracyjnych pojazdów. Zgodnie z prawem, można będzie używać ich tak długo, dopóki nie stracą ważności.

Lista nazw ulic, które nadają się do zmiany, opublikowana została przez Instytut Pamięci Narodowej. W ubiegłym roku na liście znalazła się ul. M. Roli- Żymierskiego, która zmieniona została w Chocianowie na ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Ostatnie zmiany dotyczące nazw ulic zostały przeprowadzone w latach 90. Zmieniono wówczas ul. Armii Czerwonej na Ratuszową, Karola Świerczewskiego na Pocztową a Marcela Nawrotki- na Sportową.

Źródło: chocianow.pl