kombajn

Pod wpływem alkoholu kierował kombajnem rolniczym

Zupełnym brakiem wyobraźni i rozsądku wykazał się 29-letni mieszkaniec gminy Chocianów, który kierował kombajnem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

22 lipca 2015r., około godz. 18.00, oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał informację, iż drogą pomiędzy miejscowościami Chocianowiec, a Raków porusza się kombajn rolniczy m-ki Bizon, którego kierujący jest nietrzeźwy. Dyżurny na miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy.

Policjanci, zatrzymali w/w pojazd. Od kierującego wyraźnie czuć było woń alkoholu, przyznał się ze zanim wsiadł za kierownice spożywał alkohol. W związku z tym, iż odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu od mężczyzny pobrano krew w celu ustalenia dokładnej zawartości alkoholu w organizmie. 29-latek poruszał się również bez wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej.

Na szczęście nikomu postronnemu nic się nie stało. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę kierowcy. Pojazd przekazano osobie trzeźwej. Po ustaleniu dokładnej zawartości alkoholu w organizmie mężczyzna zgłosi się do komendy, gdzie usłyszy zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy

 

Źródło: http://www.polkowice.policja.gov.pl/