glowna

Piknik naukowy

CZYM SKORUPKA ZA MŁODU…  II PIKNIK NAUKOWY W DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH W PRZEMKOWIE

Za nami II PIKNIK NAUKOWY pod hasłem „Czym skorupka za młodu nasiąknie …” zorganizowany na terenie Edukacyjnej Ścieżki Przyrodniczej przy Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. W imprezie wzięły udział dwie grupy dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Przemkowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Buczynie, przebywający w tym czasie na turnusie ekologicznym w DWDz. -Celem pikniku było zainteresowanie przedszkolaków naukami przyrodniczymi oraz  wykorzystanie bazy placówki do edukacji przyrodniczej młodszych dzieci– mówi Monika Urbaniak – Halla dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych.

Piknik rozpoczął się uroczystym powitaniem przedszkolaków oraz ich wychowawców, następnie podzielono uczniów na trzy grupy zadaniowe. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas zabawy z Przyrodniczym Kołem Fortuny, doskonalić sprawność fizyczną podczas skoków na Leśnej Skoczni, odkrywać naturę poprzez dotyk i słuch podczas przejścia „Ścieżką Zmysłów” i gry na Dendrofonie oraz nauczyć się rozpoznawać ślady zwierząt żyjących w Polsce podczas zabawy z odlewami tropów. Dodatkowo przedszkolaki wzięły udział w serii doświadczeń i eksperymentów z wodą w roli głównej, a także mogły zbudować swój własny wulkan. Młodzi naukowcy mogli również wyrazić swoje emocje poprzez malowanie kredą na ścianie. W przerwie między zadaniami pracownicy placówki  zorganizowali ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po słodkim poczęstunku i podsumowaniu II PIKNIKU NAUKOWEGO pożegnano dzielnych, mądrych i zadowolonych przedszkolaków.

-Ogromne podziękowania należą się uczniom Szkoły Podstawowej w Buczynie, którzy włączyli się w przygotowania do pikniku, rewelacyjnie wykazali się jako prowadzący zajęcia-podkreśla Monika Urbaniak – Halla i dodaje-Pełnili role starszego rodzeństwa, pomagali młodszym kolegom w rozwiązywaniu zadań oraz dbali o ich bezpieczeństwo. Bardzo życzliwie i przyjaźnie przyjęli naszych najmłodszych, okazywali im ogromną sympatię, aż pojawiły się łzy radości na zakończenie- dodaje z uśmiechem dyrektor DWDz.

DSCN0004 DSCN0014 DSCN0024 DSCN1793 DSCN1800 DSCN1865

Źródło: Powiat Polkowicki