ratownictwo4

Niezbędny sprzęt dla ratowników

Pulsoksymetry, laryngoskopy jednorazowe, torby medyczne, kołnierze medyczne, kółka życia, aparaty do pomiaru ciśnienia, płachty ratownicze, moduły odprowadzeni EKG  i inny najbardziej potrzebny sprzęt otrzymało polkowickie pogotowie ratunkowe. Fundatorem wyposażenia jest powiat polkowicki.

To nie gadżety do zabawy dla ratowników medycznych, ale nowoczesny sprzęt wspomagający albo bezpośrednio ratujący życie poszkodowanym w wypadkach-podkreślił dr Andrzej Hap dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, który jak zauważył – Z przyjemnością przyjeżdża do Polkowic, bo tu samorządy rozumieją co to znaczy bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.

– Co roku przeznaczamy pewną pulę pieniędzy z komisji bezpieczeństwa i wspieramy zespoły wyjazdowe naszego pogotowia. Jest to kolejny podarunek za 10 tys. złotych dla nich. Wydaje mi się, że  jest ważne to, że  zawsze mogą liczyć na  wsparcie powiatu i już dziś deklaruję, że w przyszłym budżecie powiatu również będą zabezpieczone na ten cel środki –mówił Krzysztof Nester Przewodniczący Rady Powiatu. Powiat co roku kupuje niezbędny sprzęt dla zespołów ratowniczych, dodatkowo w latach ubiegłych wraz z gminą Polkowice ufundowano nowoczesną karetkę pogotowia.

Z jednej strony tworzy się coraz to nowsze bardziej skomplikowane urządzenia o większym potencjale jak rezonans magnetyczny, tomografia emisyjne i wiele innych,  a z drugiej strony dążymy do tego, aby sprzęt, który dwadzieścia lat temu zajmował wielkość lodówki dzisiaj można było spakować do torby medycznej  i  możemy z nowoczesnym sprzętem dojechać do pacjenta-podkreślił Maciej Knapik lekarz pogotowia i dodał: Istotą ratownictwa medycznego jest duża mobilność i dla nas szczególnie istotne jest, aby ten sprzęt był nieduży, a jednocześnie w pełni profesjonalny.

Dodatkowo padły zapewnienia ze strony Dyrektora Pogotowia, iż już jesienią spotkamy się na kolejnej uroczystości tym razem na przekazaniu nowej karetki.

ratownictwo3 ratownictwo2 ratownictwo1 ratownictwo

Źródło: Powiat Polkowicki