policja chocianów

Niepełnosprawni zagrożeni mandatami!

Jeden z naszych niepełnosprawnych  mieszkańców poprosił nas o interwencję w sprawie braku miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych przed przychodnią zdrowia w Chocianowie.

Osoba ze znacznym stopniem niepełnosprawności zatrzymała się przed przychodnią, w miejscu gdzie obowiązuje znak zakazu zatrzymywania, czego skutkiem było wezwanie na komendę. Niektórzy pewnie powiedzą, że bardzo dobrze – zakaz to zakaz. Może i racja, ale co ma zrobić osoba, która z trudem się porusza?

Dzięki uprzejmości i ludzkiemu podejściu jednego z funkcjonariuszy, sprawa dla naszego mieszkańca skończyła się jedynie pouczeniem. Będziemy informować o postępach w tej sprawie.

Widząc faktyczną potrzebę zmiany zasad parkowania przed przychodnią, postanowiliśmy pomóc. Zwrócimy się w tej sprawie do Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.

Osoby niepełnosprawne, które napotkają się z innymi barierami i utrudnieniami na terenie miasta i gminy Chocianów, zapraszamy do informowania nas o tym. Może pokazanie problemu uzmysłowi potrzebę dokonania w sumie niewielkich zmian w infrastrukturze (np. obniżenie krawężnika czy narysowanie „koperty”), a ogromnie ułatwi codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym.