1

„Mój Region, moja szkoła”

Już szósty raz uczniowie z Polkowic są laureatami unijnego konkursu „Mój region, moja szkoła”.

Przyszłość widziana oczami dziecka. Panuje pogląd, że UE to jedna wielka rodzina, ale bardzo zróżnicowana dlatego Grupa EA Komitetu Regionów zorganizowała konkurs plastyczny stawiając na kreatywność i różnorakość młodych Europejczyków.

Starosta Polkowicki, jako członek Komitetów Regionów wytypował polkowicką szkołę podstawową nr 3 do konkursu.  Prace 6-12 latków miały wyrazić swoje wizje przyszłości w odniesieniu do szkoły, środowiska, Europy w kontekście własnego regionu. Dzieci miały możliwość  wypowiedzenia się poprzez rysunek przedstawiając swoje nadzieje i marzenia na temat przyszłości. –Jak przechodzę po parlamencie w Brukseli to jestem bardzo dumny, że prace polkowickich uczniów tak pięknie się prezentują pośród całej europejskiej rodziny-podkreślił Marek Tramś delegat w Komitecie Regionów, starosta polkowicki i dodał- zachęcam do rozwijania swoich talentów, nauki języka obcego,abyście  w przyszłości reprezentowali nasz region w UE. W konkursie zwyciężyli:  Bartłomiej Litwiniec, Jagoda Liska i Lidia Jakubiszyn, którzy otrzymali materiały plastyczne ufundowane przez UE oraz dodatkowo upominki od Starosty Polkowickiego.

Prace laureatów zostały wydane, jako pocztówki Komitetu Regionów UE. Dodatkowo zorganizowana jest wystawa najlepszych prac, w tym trzech polkowickich, na plenarnym posiedzeniu Komitetu Regionów, podczas Open Day w Brukseli.

 

3 2 4

Źródło: Powiat Polkowicki